اگر چه انتخابات نامزد انتخابات نامزدهای انتخاباتی

اگر چه: انتخابات نامزد انتخابات نامزدهای انتخاباتی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مسابقه قالیباف و رئیسی با لیست انتخاباتی جمنا در انتخابات 98

اصولگرايان تلاش مي كنند كه با استفاده از ابزار جمنا براي انتخابات مجلس آتي يك فهرست واحد ارائه كنند ولی فعاليت‌هاي قاليباف و رئيسي نشان مي‌دهد كه اردوگاه اصولگر

مسابقه قالیباف و رئیسی با لیست انتخاباتی جمنا در انتخابات 98

مسابقه قالیباف و رئیسی با لیست انتخاباتی جمنا در انتخابات 98

عبارات مهم : قالیباف

رقابت قالیباف و رئیسی با لیست انتخاباتی جمنا در انتخابات 98 /اصولگرایان با چندینه لیست وارد انتخابات مجلس می شوند؟ /سعید جلیلی سکوت نخواهد کرد /طیف نزدیک به لاریجانی مستقل می آیند یا تن به شرط و شروط اصلاح طلبان خواهند داد؟

اصولگرايان تلاش مي كنند كه با استفاده از ابزار جمنا براي انتخابات مجلس آتي يك فهرست واحد ارائه كنند ولی فعاليت هاي قاليباف و رئيسي نشان مي دهد كه اردوگاه اصولگرايي در انتخابات 98 حداقل سه فهرست خواهد داشت.

اصولگريان براي انتخابات مجلس خيز برداشته اند، زمزمه های گاه و بیگاه می گویند كه اکثریت اصولگرایان فعلا بر این عقیده هستند که از همان سازوكار 96 جهت سال 98 هم بهره بگیرند. جبهه مردمي نيروهاي انقلاب كه در انتخابات رياست جمهوري اخير توفيقي حاصل نكرد گویا قرار است با تغییراتی در انتخابات 98 مورد استفاده قرار مي گيرد. اين را سيد محمد حسيني عضو شوراي مركزي جمنا مي گويد. به گفته او تمركزشان اینبار نيز روي استان ها و جوانان هست. او با تاييد اينكه جمنا فعاليتهايش براي انتخابات پيش رو را شروع كرده هست، گفت: « جبهه مردمی در زمینه انتخابات مجلس هم فعالیت خواهد داشت ولی نقش مهم را شوراهای شهرستان ها با توجه به شناختی که از جامعه خود دارند، ایفا خواهند کرد. … فعالیت جمنا اکنون در این حد است که ساختارش را کامل کند و آن وقت می تواند ارتباط های خود را برقرار کند و در اعماق شهرستان ها و استان ها و جاهای متفاوت نیرو داشته باشد تا براساس شناختی که شوراها از شهرستان ها دارند، بررسی انجام داده و فعالیت کند».

مسابقه قالیباف و رئیسی با لیست انتخاباتی جمنا در انتخابات 98

حسيني در همين مصاحبه توضيحي نيز در مورد مسئوليت جديد مهدي چمران ارائه كرده هست. به گفته او ، چمران جانشين ذوالقدر شده است تا مامور فعال كردن كميته ها سياسي، رسانه و … در درون جبهه هست.

اين طور كه به نظر مي رسد اصولگرايان قصد دارند به جاي تمركز روي 30 كرسي تهران، كرسي هاي شهرستان را نشانه قرار داده و براي ارائه يك فهرست بلند و تشكيل يك مجلس يكپارچه مي كوشند. آن ها بعد از واگذار كردن كرسي هاي پایتخت کشور عزیزمان ایران و شوراي شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران در انتخابات قبلي از راهكار رقيب خود يعني ارائه ليست واحد درس گرفته اند. ولی با وجود شروع فعاليت هاي جمنا و تلاشي كه چمران در چارچوب كميته هاي متفاوت براي ارائه فهرست خواهد كرد، نمي توان مطمئن بود كه آن ها موفق به ارائه ليست واحد شوند و جمنا از دومين آزمون خود سربلند بيرون آيد.

اصولگرايان تلاش مي كنند كه با استفاده از ابزار جمنا براي انتخابات مجلس آتي يك فهرست واحد ارائه كنند ولی فعاليت‌هاي قاليباف و رئيسي نشان مي‌دهد كه اردوگاه اصولگر

قالیباف چراغ خاموش وارد صحنه شد

اينطور كه از شنيده ها بر می آید، محمد باقر قاليباف يعني همان كسي که نامزد نهايي جمنا نشد از همين حالا فعاليت هاي انتخاباتي خود را كليد زده هست. افشاگري هاي محمد علي نجفي از شهرداري دوران قاليباف او را كمتر از همه دلواپس كرده و احتمالا هنوز فكر مي كند كه با شعارهاي 4 درصدي و 96 درصدي كاري از پيش مي برد. او ديگر چشم اميدي به جمنا ندارد و به همين خاطر در حال تهيه كردن فهرست خود هست.

رئیسی هوای بهارستان کرد؟

قاليباف ولی تنها اصولگرايي نيست كه با جمنا موازي كاري مي كند. سفرهاي استاني و سخنراني هاي با تم انتخابات رئيسي نيز حكايت از ورود او به عرصه انتخابات مجلس دارد. پيش از اين گمانه زني هايي نيز در مورد احتمال سرليستي او در انتخابات مجلس شده است بود. گمانه زني هايي كه چندان جدي به نظر نمي رسد يا حداقل هنوز مورد اجماع قرار نگرفته هست. اينطور كه محمد حسيني گفته است « هنوز چنین بحثی در جمنا در اتباط با انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی مطرح نشده هست؛ چراکه این بحث زودهنگام است و فایده و نتیجه ندارد. باید زمینه ها فراهم شود و بعد از آن به مصادیق ورود کنیم».

مسابقه قالیباف و رئیسی با لیست انتخاباتی جمنا در انتخابات 98

برخي از تحليل گران مسايل سياسي ورود رئيسي به انتخابات مجلس را به نفع او نمي دانند و معتقدند كه اين كار پوست خربزه ديگري زير پاي او هست. برخي نيز اطمينان دارند كه او توليت آستان قدس را به روياي كرسي رياست مجلس كه مشخص نيست به واقعيت بدل شود يا خير، نمي دهد. با همه اين ها شواهد و شنيده ها نشان مي دهد كه رئيسي قصد ورود به انتخابات آتي را دارد. چه سرليست جمنايي ها باشد و چه ليست خود را ارائه كند. تا همین جای کار می توان حدس زد که اصولگرايان در انتخابات 98 حداقل با سه فهرست وارد مي شوند. در این میان ولی نمی توان از بعضی تحرکات سعید جلیلی چشم پوشید، او که جلسات دولت سایه اش را کم و بیش برگزار می کند بی میل نیست اگر مستقیما ورود به انتخابات 98 را نداشت پشت صحنه یک لیست انتخاباتی را مدیریت کند.

اعتدالیون اصولگرا چه می کنند؟

اصولگرايان تلاش مي كنند كه با استفاده از ابزار جمنا براي انتخابات مجلس آتي يك فهرست واحد ارائه كنند ولی فعاليت‌هاي قاليباف و رئيسي نشان مي‌دهد كه اردوگاه اصولگر

اما هنگامی که از انتخابات 98 حرف زده می شود نمی توان از اصولگرایان اعتدالی چشم پوشید، اصولگرایانی که نماینده آنها در مجلس فعلی تا حد زیادی می توان گفت مستقلینی هستند که سال 94 در لیست اصولگرایان جایی نداشتند و با لیست امید به مجلس رفتند ولی تا آخر کار پای همراهی با اصلاح طلبان نایستادند. این طیف از اصولگرایان که همراهان همیشگی علی لاریجانی هم بوده اند بعید است که بدون قید و شرط بازهم از سوی اصلاح طلبان پذیرفته شوند شاید از همین روست که تلاش هایی را جهت بستن لیست شروع کرده اند.

نامه نیوز

واژه های کلیدی: قالیباف | انتخابات | اصولگرایان | انتخابات مجلس | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs